RANKING  TENISOWY

 

         ZASADY  OBOWIĄZUJĄCE W HALI TENISOWEJ W ŚWIDNICY                                                                                         UL.SKŁADOWA 3

 

1.    Mecze rankingowe rozgrywane są w systemie wyzwań.

 

2.    Wyzywający może wyzwać na mecz rankingowy zawodnika znajdującego się aktualnie nie więcej niż 5 miejsc na liście przed nim. Mecz musi być rozegrany  w ciągu 7 dni od wyzwania i powiadomieniem Wyzwanego co jest obowiązkiem Wyzywającego.

 

3.    W razie porażki w meczu Wyzywającego sytuacja na liście się nie zmienia, w razie zwycięstwa zawodnik wyzywający zajmuje miejsce Wyzwanego, a Wyzwany spada o 1  miejsce niżej.

 

4.    Rejestr wyzwań i wyniki meczy prowadzone są  w Hali Tenisowej.

 

5.    Lista rankingowa jest ustalana po każdym rozegranym meczu na bieżąco.

 

6.    W związku z ustalaniem listy na bieżąco po każdym rozegranym meczu, kolejne wyzwanie musi uwzględniać aktualną kolejność na liście. Jednocześnie zawodnik wyzwany nie może sam wyzwać innego zawodnika przed rozegraniem meczu, do którego został wyzwany, ze względu na możliwość powstania innego układu listy.

 

7.    Koszty meczu są pokrywane po połowie przez zawodników ,a Wyzywający powinien posiadać piłki nowe lub zaakceptowane przez Wyzwanego.

 

8.    Każdemu przysługuje prawo bycia na przemian Wyzywającym i Wyzwanym.

 

9.    Osoba, która chce zapisać się do rankingu ma prawo do wyzwania kogokolwiek z listy rankingowej , jednakże w sytuacji , gdy taka osoba przegra mecz zajmuje ona ostatnią pozycję w rankingu.

 

10.  Raz w sezonie każdy uczestnik rankingu ma prawo do tzw. ”dzikiej karty” ,to znaczy ma prawo do wyzwania którejkolwiek osoby znajdującej się na liście rankingowej.

 

11.  W sytuacji , gdy mecz zakończy się porażka osoby, która chce zapisać się do rankingu ( pkt. 9 ) lub osoby korzystającej z    „dzikiej karty” ( pkt. 10 ) osoby te ponoszą koszty meczu w całości.  Jednocześnie w sytuacji gdy mecz zakończy się wygraną takiej osoby koszty tego meczu są rozkładane po połowie na każdego z graczy.

 

12.   Kwestie sporne będą rozwiązywane przez Komitet Rankingu w którego skład wchodzą:

Florczak Marek ,Kurowski Robert i Rubaszewski Zbigniew.

 

13.   Wygrany uczestnik rankingu za rozegrany mecz otrzymuje 30 pkt., a przegrany 10 pkt.

 

14.   Punkty, o których mowa w pkt. 13, każdego uczestnika są sumowane (za okres od dnia 1 stycznia  do 23 grudnia każdego roku kalendarzowego) , a każde 100 pkt. daje uczestnikowi jeden los , o którym mowa w pkt. 15.

 

15.   Podczas corocznego Turnieju Sylwestrowego zostaną rozlosowane z w/w losów nagrody w postaci talonów. Ilość ,wartość oraz miejsce gdzie będzie można wykorzystać talony zostanie ustalona przez organizatora.

 

16.   Organizatorem rankingu jest Artur Hinzinger. Organizator ma prawo do wprowadzenia zmian i uzupełnień w regulaminie w dowolnym czasie.

 

17.   Każdy uczestnik ma obowiązek grania i spędzania czasu w duchu rywalizacji „fair play” ,a nie dyskutowania i kalkulowania swojej pozycji na liście rankingowej.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ GRY

 

  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Grono.net
  • Twitter
  • Śledzik
Hala Tenisowa Świdnica / ul. Składowa / Artur Hinzinger
wykonanie : studio-procolor.pl